lt
en

Deutschland

Italia

España

United Kingdom

United States

Lietuva

Pulsar Accolade 2 LRF XP50 Pro ir Pulsar Helion 2 XP50 Pro apžvalga

apžvalga iš žurnalo „RifleShooter“

Autorius - Paul Austin

Naujoji Pulsar Pro serija nustato naują etaloną termovizoriams. 
Nuotraukos autorius: Archant

Paul Austin apžvelgia naujausius, šiuolaikinėmis technologijomis pagrįstus, termovizorių Pulsar Accolade 2 LRF XP50 Pro ir Pulsar Helion 2 XP50 Pro pagerinimus.
Pulsar Helion 2 XP50 Pro: išskirtinis tvirtumas bei ergonomiškumas.
Nuotraukos autorius: Archant

Dar visai neseniai pokyčių Pulsar asortimente reikėdavo laukti pusantrų metų. Smagu, kad tai pasikeitė. Vos prieš kelis mėnesius rašiau Accolade 2 ir Helion 2 stebėjimo prietaisų apžvalgą, o dabar jau turime šių abiejų įrenginių Pro versijas.

Pulsar turėjo aiškų pasirinkimą: arba pasiūlyti nuolaidą, arba naujoves. Na, jų pasirinkimas akivaizdus, o kartu su juo pasikeitė ir verslo modelis: „nori turėti geriausią – būk pasiruošęs paploninti piniginę“. Tik kyla klausimas, ar naujieji flagmanai Pulsar asortimente tikrai verti tokių pinigų?

Prieš diskutuodami apie išsižioti priverčiančias kainas, apžvelkime, kokiais privalumais Pulsar nori jus įtikinti plačiai atverti savo piniginę.

Pulsar Accolade 2 LRF XP50 Pro siūlo tokią pačią vaizdo kokybę kaip ir Helion, bet papildomai turi lazerinį tolimatį (LRF). 

Nuotraukos autorius: Archant

 

Dizainas ir struktūra

Įsigyto Pulsar įrenginio korpusas yra itin tvirtas ir pagamintas iš geriausių medžiagų. Be to, kuriant jo dizainą nebuvo pamirštas ir ergonomiškumas bei funkcionalumas. Mano nuomone, taip pat gaunate geriausią vartotojo sąsają, patogų naršymą, wifi ryšį ir programėlę bei išsamiausius vaizdo valdiklius. Jų sukurta valdymo sistema trumpu ir ilgu paspaudimu jau daug kartų buvo kopijuojama.

Nesvarbu, ar įrenginiu naudojatės dieną ar naktį, lauke ar su pirštinėmis, mygtukus rasti ir paspausti yra labai lengva. Paėmus įrenginį į ranką, pirštai patys patogiai sugula ant mygtukų, o visa valdymo patirtis, vertinant ergonomiškumą ir dizainą, primena iPhone telefonų naudotojų patirtį.

Abu modeliai gali padidinti vaizdą nuo 2,5 iki net 20 kartų. Jei galėčiau ką nors pakeisti, tikriausiai rinkčiausi vaizdo didinimą nuo 2 iki 16 kartų – bet tai tik asmeninis pasirinkimas atsižvelgiant į tai, kad dažniausiai šaudau iš nedidelio nuotolio (nuo 50 m iki 200 m). Jei dažniausiai medžiočiau 80 hektarų plote, tuomet tikrai sakyčiau, kad pasirinktas didinimo diapazonas yra visiškai tinkamas.

Kitas dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra AMOLED ekrano dydis – 640 x 480. „HD“ ir „4K“ pasaulyje tokia rezoliucija gali atrodyti šiek tiek žema, tačiau situaciją gelbėja vaizdo kokybės gerinimo funkcija, kuri iš esmės padidina iš jutiklio gaunamą 640 pikselių rezoliucijos vaizdą, kad jis tiktų didesniam ekranui. Šis skaičius tikrai nereiškia prastos vaizdo kokybės, todėl nesukite dėl to galvos.

 

Accolade yra gana didelis įrenginys, bet pamačius užfiksuotą vaizdą bei jo kokybę, apie prietaiso dydį ir svorį tiesiog užsimirštama.

Nuotraukos autorius: Archant

 

Vaizdo kokybė

O dabar prie esmės. Ar vaizdo kokybė pateisina prietaiso kainą? Jei galite sau leisti įsigyti šį prietaisą ir mintyse pateisinti tokią investiciją, tuomet vienareikšmiškai taip. Atvirai kalbant, naujieji Pulsar V2 Pro su mažesniu nei 25 mK NETD jautrumu tiesiog pribloškia.

Kiekvieną kartą pasinaudojęs šiais prietaisais lieku maloniai nustebintas. Juos smagu naudoti nepriklausomai nuo to, ar tai šiluminio vaizdavimo prietaisams „patogi“ diena, ar tai vienas iš tų drėgnų ir ūkanotų rytmečių, kuomet temperatūrų kontrastai yra sunkiai pastebimi. Palankiomis sąlygomis šie prietaisai tiesiog nuostabūs, o prastomis dienomis – na, jie vis vien įspūdingi!

 

Kaip ir visuose Pulsar įrenginiuose, mygtukų išdėstymas ir prietaiso valdymas yra labai patogūs.

Nuotraukos autorius: Archant

NETD jautrumas

Termovizorinių prietaisų rinkoje NETD jautrumas tapo pagrindiniu parametru, kurį akcentuoja rinkodaros specialistai. Iš pradžių norma buvo mažesnis nei 50 mk jautrumas. Tuomet Pulsar, išleidę savo V2 versijas, kurių jautrumas mažesnis nei 40 mk, pakėlė šią kartelę, o dabar, naujieji V2 Pro įrenginiai, kurių jautrumas mažesnis nei 25 mk, visus privertė išsižioti.

Mano nuomone, Pulsar savo naujuosiuose Pro modeliuose išgavo geriausią įmanomą vaizdą iš 640 dydžio jutiklio. Vienintelis dalykas, ką būtų galima padaryti, kad prietaisas pasižymėtų dar geresnėmis techninėmis savybėmis, tai panaudoti 1280 x 960 dydžio jutiklį. Kadangi nesu girdėjęs nei vieno panašaus gando, manau, kad toks jutiklio dydis bus pasiekiamas tik tolimoje ateityje.

Didesnis dinaminis diapazonas, kurį užtikrina didesnis NETD jautrumas, iš tiesų labiausiai jaučiamas stebint ganėtinai lygų kraštovaizdį. Didesnis NETD jautrumas naudingiausias stebint aplinką šaltais ir drėgnais rytais, lyjant lietui ar tvyrant rūkui.

Didesni jutikliai yra didžiulis privalumas, nes juose yra daugiau pikselių, kurie reaguoja į temperatūros skirtumus. Šiai funkcijai atlikti dar labiau padeda didesnis, 50 mm, objektyvas. Mažesnis nei 25 mK jautrumas reiškia, kad bus užfiksuoti ir atvaizduoti net ir mažiausi temperatūrų skirtumai – o tai yra pagrindinis privalumas.

Pro versijų mažesnis nei 25 mK jautrumas turi ir daugiau privalumų. Sukurtas vaizdas visomis sąlygomis atrodo trimatis: išlaikomas vaizdo gilumas, detalumas ir kontrastas. Prietaiso sukurtas vaizdas nėra vien techninis – juo galima grožėtis dėl jo išskirtinio detalumo.

Iliustracija, kokius vaizdus sukuria prietaisas su itin dideliu NETD jautrumu. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip aiškiai matosi skirtumas tarp žąsų, besislepiančių už 100 metrų, kūno ir galvos.

Nuotraukos autorius: Archant


Accolade LRF

Paskutinis mano pagyrimas atitenka Accolade LRF. Termovizorinių prietaisų rinkoje dauguma kombinuotų prietaisų nusileidžia specializuotiems vieną funkciją atliekantiems įrenginiams, tačiau Accolade yra išimtis. Jis puikiai atlieka savo darbą iki 1 km nuotoliu. Be to, jis yra greitas ir patikimas, nes atstumą iki taikinio visuomet išmatuoja itin tiksliai.

Net ir prastomis vakaro sąlygomis, sukurto vaizdo kokybė yra tikrai gerai. 

Nuotraukos autorius: Archant

Ir galiausiai...

Pulsar Pro modeliai negali nepatikti. Baterijos veikimo trukmė išskirtinė, o našumui, vaizdo kokybei ir savybėms nėra lygių. Vienintelis trūkumas – kaina. Nepaisant to, esu įsitikinęs, kad nesigailėsite išleistų pinigų... Na, bet jau tol, kol antroji jūsų pusė nesužinos, kiek išleidote! Jei galite sau tai leisti – pavydžiu baltu pavydu!

Galima apsigauti galvojant, kad tai standartinė juodai balta nuotrauka, tačiau tai yra 100 % šiluminis vaizdas.

Nuotraukos autorius: Archant

Pulsar Helion 2 XP50 Pro ir Pulsar Accolade 2 LRF XP50 Pro

f50/1.2 lęšis (Accolade 2 LRF XP50 Pro)

f50/1.0 lęšis (Helion 2 XP50 Pro)

640 x 480 termovizorinis jutiklis

25 mK jutiklis

2,5–20 k. vaizdo didinimas

17 mikronų atstumas tarp pikselių

1800 m aptikimo nuotolis (žmogaus dydžio objektui)

Trys stebėjimo režimai: miestas, miškas, identifikacija

Integruotas „Wi-Fi“ modulis

Palaiko vaizdo transliacijos funkciją

Integruotas nuotraukų ir vaizdo įrašų fiksavimo įrenginys

50 Hz atnaujinimo dažnis

8 spalvų paletės

Atsparus šalčiui 640 x 480 AMOLED ekranas (Accolade 2 LRF XP50 Pro)

Atsparus šalčiui 1024 x 768 AMOLED ekranas (Helion 2 XP50 Pro)

IPX7 atsparumas

Minimalus fokusavimo diapazonas – 3 m

Plataus diapazono darbinė temperatūra (nuo -25 iki +50 °C)

Svoris 0,627 kg

Greitai keičiami ilgaamžiai įkraunami akumuliatorių paketai

Įspūdingas fiksuojamo vaizdo lygis. Automobilis yra už 40 m, o tolimiausi medžiai už 530 m. –

Nuotraukos autorius: Archant

Pulsar Accolade 2 LRF XP50 Pro

Kaip nurodyta pirmiau, plius:

Sukurtas kaip žiūronai

Keičiamas atstumas tarp okuliarų.

Integruotas lazerinis tolimatis (iki 1 km.)

Svoris 0,790 kg

Iš tolo tokio detalumo tikrai negausite, tačiau fotografuojant iš arti labai aiškiai matosi didelio NETD jautrumo rezultatas.

Nuotraukos autorius: Archant