lt
en

Deutschland

Italia

España

United Kingdom

United States

Lietuva

„TFB“ tinklaraščio apžvalga: Termovizorinius „Pulsar Helion 2 XP50 PRO“

(Apžvelgė „TFB“ – „TheFirearmBlog“ (tinklaraštis apie šaunamuosius ginklus))  

Mano bičiulis turi termovizorinį įrenginį, kurį jis įsigijo prieš kelerius metus. Jis norėjo atsinaujinti ir sužinojo, jog turiu naujausią „Pulsar Helion 2 XP50 PRO“, todėl atvyko pasižiūrėti, kaip šis įrenginys veikia. Buvo saulėta pavasario diena. Oro temperatūra lauke siekė apie +15 °C (+59 °F) – tobulos sąlygos išbandyti bet kokį termovizorinių. Aš įjungiau „Helion 2“, nustačiau ryškiai balto (White Hot) vaizdo režimą, sufokusavau jį į namą, esantį apytikriai už 160 metrų ir padaviau įrenginį bičiuliui. Jis apžiūrėjo įrenginį ir paklausė: „Kaip reikia įjungti termovizorinį režimą, kad būtų galima patikrinti, kaip įrenginys veikia?“ Atsakiau, jog yra tik viena nuostata ir tai – termovizorinis vaizdas, kuris ir yra įjungtas! Kai kuriuos parametrus ir spalvų palėtę galima keisti, tačiau visas veikimo principas pagrįstas termovizoriniu vaizdu. Bičiulis negalėjo patikėti mano žodžiais, tačiau naujosios „PRO“ serijos įrenginiai taip puikiai atvaizduoja aplinką, jog atrodo, kad tai – juodai baltas filmas arba nuotrauka. Bičiulis užsisakė tokį įrenginį dar tą pačią dieną.Manau, jog šis „netikėtas atradimas“ yra geras pavyzdys to, kaip sparčiai tobulėja plačiajam vartotojų ratui skirtų termovizorių technologijos ir kokie puikūs yra naujausi termovizoriniai įrenginiai. Ar jie – tobuli ir ar ūkanotą ar lietingą dieną jų fiksuojamo vaizdo kokybė išlieka tokia pat gera? Žinoma, ne. Tačiau taip yra su visais termoviziniais prietaisais. Kita vertus, toks galingas įrenginys, koks yra „Helion 2 XP50 PRO“, nenuvils stebėtojo ir blogesnio matomumo sąlygomis.


Tad kuo gi „Helion 2 XP50 PRO“ skiriasi nuo „senojo“ „Helion 2 XP50“ įrenginio?

Naujojo įrenginio korpusas gaminamas iš ypač patvaraus magnio lydinio. Įrenginio šilumos jutiklis – itin jautrus: jo raiška yra 640 × 480 (esant 17 µm) pikselių, o NETD (jautrumas šilumai) – mažesnis nei 25 mK. „PRO“ serijos įrenginiuose įtaisytas naujo tipo sparčiosios diafragmos (ypač pralaidus šviesai) objektyvas: F50/1.0 vietoje 1.2. Ekranas yra AMOLED HD 1024 × 768 (didelės raiškos ir skyros) pikselių ir jis įrašo vaizdus į .mp4 failus. Naujojo įrenginio išorė šiek tiek pakitusi, tačiau šis išvaizdos pakitimas matomas tik sugretinus senesnio ir naujojo modelio įrenginius – jokio esminio skirtumo naudotojas nepastebi.

Ką reiškia visi šie skaičiai? Sugretinau ir palyginau senesnio ir naujojo modelio įrenginius ir nustačiau, jog naujųjų „PRO“ serijos įrenginių gerokai patobulintos esminės ir neesminės smulkmenos, o kaina nepakito.

Naujasis „Helion 2 XP50 PRO“ pranoksta senesnės versijos modelį. Pagrindiniai skirtumai – įrenginių viduje.


Naudojimas

Šio tipo termovizorius galima naudoti tiek dieną, tiek naktį, ir visais atvejais jie yra labai efektyvūs. Iš esmės, nors ir egzistuoja menka galimybė sumažinti savo skleidžiamą šilumą, jei esate profesionalas, niekas nuo jūsų nepasislėps. Visiškoje tamsoje galima pamatyti mažytę pelytę, judančią apytikriai už 100 metrų. „Helion 2 PRO“ gali aptikti žmogaus figūrą (1,8 × 0,5 m) net už 1800 metrų. Atkreipiame dėmesį, kad šio įrenginio negalima naudoti kaip taikiklio: juo galima stebėti ar nustatyti objekto buvimo vietą tik laikant prietaisą rankoje arba pastačius ant trikojo.


Toliau: Naujasis „Pulsar“ termovizorinis uždėklas, dešinėje.


Pirmas įspūdis ir apibūdinimas

Aš jau įpratau, tačiau visi, kas pirmąkart pamato „Helion 2s“, pastebi, jog šis įrenginys gerokai mažesnis (arba plonesnis), nei atrodo nuotraukoje. Vis dėlto, kol kas tai – didžiausias iš „Pulsar“ monokuliarų, tačiau jį galima nešiotis striukės vidinėje kišenėje. Jo matmenys yra 242 x 75 x 60 mm (9,5″ x 2,95″ x 2,36″), svoris – 500 gramų (17,6 svar.), taigi, atsižvelgiant į eksploatacines charakteristikas, tai labai patogus naudoti įrenginys. Mygtukai yra apčiuopiami ir, mano supratimu, padengti guma. Įjungimo-išjungimo mygtukas yra mėlynas, įtaisytas šiek tiek atokiau nuo „Helion“ valdymui skirtų mygtukų. Iš pradžių tamsoje gali būti sunku nustatyti, kuris mygtukas kam skirtas, tačiau labai greitai įprasite prie jų išdėstymo. Iš esmės, reikia spausti meniu, po to „plius“ arba „minuso“ mygtuku pastumti žymekli ir spausti informacijos įvedimo mygtuką „Enter“.Atstumas – 200 metrų, temperatūra +15 °C (+59 °F), ryškiai šviečia saulė.

Jutiklis – tai kiekvieno termovizinio prietaiso „širdis“. „Helion 2 XP50 PRO“ serijos įrenginiai gaminami su 640 × 480 pikselių, 17 μm pikselių tankio ir 50 Hz kadravimo spartos (dažnio) mikrobiometriniais jutikliais. NETD jautrumas (geba identifikuoti mažiausius temperatūros skirtumus) yra < 25 mK. Kuo šis parametras mažesnis, tuo jautresnis prietaisas. Ankstesnės versijos prietaisų šis parametras yra < 40 mK. „Pulsar“ nuolat tobulina savo programinę ir aparatinę įrangą. Šis įrenginys pagamintas Europos Sąjungoje.

Jutiklis apsaugotas kieto plastiko objektyvo (linzės) gaubteliu, įtaisytu ant lanksto. Iš visų mano iki šiol matytų ir išbandytų modelių, šis tikrai yra geriausias.

Didinimas

Vaizdo didinimo intervalas yra nuo 2,5 iki 20 (priartinimas iki 8 kartų). Mano nuomone, reikėtų ieškoti įrenginių su mažiausiu vaizdo didinimu. Skenuoti (žvalgyti) man patinka plačiu matymo lauku, o vaizdo priartinimo funkciją naudoju labai retai. Priartinimo iki 5 kartų funkcija puikiai veikia ir „Helion 2“ prietaisuose, tačiau jei reikia labiau priartinti vaizdą, tenka iš dalies pasitelkti jutiklį ir vaizdas pasidaro labai nekokybiškas. Todėl atminkite, kad netgi jei 1 ir 2 serijos įrenginių tiekėjai pabrėžia 2,5 kartų padidinimą, tikrovėje matymo lauko plotis labai skiriasi.

Mano nuomone, geriausia naudoti 2,5 kartų padidinimą skenavimui (žvalgymui), o norint geriau matyti jus dominančio vaizdo židinį, sustiprinimui reikia rinktis 5 arba 10 kartų galingumo „vaizdas vaizde“ funkciją.

Toliau: „Krypton FXG50“, „Proton FXQ30“ ir „Pulsar Helion 2 XP50 Pro“ (ir ne „PRO“) serijos įrenginiai.


Vaizdo kokybė

Vaizdo kokybė puiki! Esant geroms sąlygoms, priešais save matote juodai baltą vaizdą. Dėl akivaizdžių priežasčių, blogėjant sąlygoms, blogėja ir vaizdo kokybė, tačiau, be jokios abejonės, „PRO“ serijos įrenginiai ir blogesnėmis sąlygomis pranoksta savo pirmtakus. Mes sugretinome „Helion 2 PRO“ su senuoju „Helion 2“ (abu įrenginiai „XP50“ serijos): pastatėme juos ant trikojų ir nukreipėme į tą patį plotą esant geroms ir blogoms žvalgymo sąlygoms – kai švietė saulė ir buvo +15 °C (+59 °F) šilumos ir tamsoje, esant šiek tiek ūkanotam orui ir -4 °C (+25 °F) temperatūrai. Naujasis „PRO“ modelis apskritai geresnis, tačiau dėl 1,0 diafragmos, jis yra gerokai jautresnis, todėl jį sunkiau tinkamai sufokusuoti.Toliau: Kaip vaizdas atrodo naudojant įprastą kamerą.Termovizorinis prietaisas: Per jį stebint, atstumas iki objekto turi būti šiek tiek mažesnis, tačiau bendras vaizdas geras. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip gerai matomi augmenijos šešėliai nustačius apytikriai į 38-39-40. „Pulsar“ vaizdo kontrastas labai stiprus. „Pulsar“ yra daug nuostatų, jei norėtumėte šį vaizdą nežymiai pagerinti.


Kita informacija

Helion 2 PRO“ yra aštuonios spalvų paletės ir vaizdo kokybės gerinimo funkcija (Image Detail Boost). Pradžioje kai kurios spalvos gali pasirodyti nenaudingos, tačiau „Sepia“ (tamsiai ruda) ir „Red Monochrome“ (vienspalvė raudona) – nepakeičiamos, kai norite pailsinti akis, o aklinoje tamsoje vis viena reikia pamatyti miške judančius gyvūnus. Be to, „PRO“ serijos įrenginiuose yra keturi darbiniai išankstinio nustatymo režimai, pasirenkami priklausomai nuo stebimos aplinkos, tai miško, uolų, identifikavimo ir naudotojo režimas, kuriuo galima patiems optimizuoti vaizdo kokybę. Galima tiesiog išsiimti „PRO“ iš pakuotės ir, nekeičiant nustatymų, naudoti ryškiai balto (White Hot) arba juodo (Black Hot) vaizdo režimu, tačiau yra ir sudėtingesnių parametrų, kuriais galima naudotis geriau susipažinus su įrenginio funkcijomis ir pradedant kurti sąranką pagal „savo skonį“.

Be to, jeigu „Pulsar“ sukurs naujų, patobulintų funkcijų, jas galėsite atnaujinti savo aparatinėje įrangoje. Patirtis rodo, jog kai kurie tokie atnaujinimai būna pakankamai svarbūs. Taip pat, norėdami atsisiųsti nufilmuotų vaizdo įrašų laikmenas, galite prisijungti prie „Pulsar“ programėlės naudodamiesi „Wi-Fi“ ryšiu arba per USB jungtį. Dažniausiai aš jungiuosi USB laidu, tada duomenų perdavimas yra ypač spartus.

Toliau: Be šios klaidos, daugiau jokių trūkumų neaptikome.


Kas yra dėžėje? / Jūsų įrenginio pakuotės turinys

Jūsų „Helion 2 PRO“ pakuotėje, kuri atrodo išties profesionaliai, yra ličio-jonų baterijų komplektas su įkrovikliu, USB laidas, trumpa naudojimo instrukcija ir garantinė kortelė. Taip pat yra labai patogus dirželis, skirtas laikyti prietaisą rankoje, tačiau jis skirtas tik laikymui dešinėje rankoje. Be to, yra įrenginio nešiojimui skirtas apsauginis dėklas. Baterija laiko labai ilgai: net naudojantis įrenginiu šaltu oru, ji atlaikė visą ilgą vakarą. „Pulsar“ nurodo, jog baterija tarnauja iki 8 valandų, ir panašu, jog tai – tiesa. Gerai, kad įrenginio baterijas galima keisti, nes, prireikus, galima akimirksniu įdėti atsarginę.

Pagaminta Lietuvoje. IPX7 apsaugos klasė.

Standartinis objektyvas yra F50/1.0, tačiau „Helion 2“ serijos įrenginiuose objektyvus galima kaitalioti. Yra vandeniui nepralaidus sparčiojo tvirtinimo kaištis. Objektyvo nuėmimas trunka vos kelias sekundes. Norint stebėti platesniu matymo lauku, jį galima pakeisti 38 mm ar net 28 mm objektyvu, tačiau tokiu atveju nukentės aptikimo atstumas ir padidinto vaizdo kokybė. Tiesą sakant, nežinau, ar tikrai verta kaitalioti objektyvą, tačiau gali būti, jog kai kuriems profesionalams tai reikalinga.Visi šiluminiai bei nufilmuoti vaizdai šiame įrenginyje įrašomi įmontuotu foto ir vaizdo įrašymo įtaisu, kuriuo ypač paprasta naudotis. Paspauskite įrašymo mygtuką ir reikiamą laikmeną: „Pulsar“ yra 16 GB vidinės atminties.


IŠVADA

Termovizoriniai monokuliarai šiais laikais yra ištobulinti iki tokio aukšto lygio, jog drįstu pasakyti, kad turėdami prietaisą, pasižymintį esamomis vaizdo kokybės ir naudojimo charakteristikomis, mes galėsime dar labai ilgai jo nekeisti į geresnį. Žinau, jog gali tekti „atsiimti savo žodžius“, tačiau per pastaruosius kelerius metus vaizdo kokybės požiūriu šie įrenginiai yra pažengę labai toli.

„TFB“ tinklaraštyje yra apžvelgta daug „Pulsar“ naujausių termovizorinių monokuliarų – nuo pradinio lygio „Axion XM30S“ iki vidutinio lygio „XQ38“ ir „XQ38“ LRF serijos prietaisų. Jeigu norite įsigyti aukščiausio lygio termovizorių ir jūsų neriboja biudžetas, tuomet „Helion 2 PRO“ yra vienas iš įrenginių, į kuriuos verta atkreipti dėmesį. Jis galbūt nepranoksta kitų šios kategorijos įrenginių pagal individualius parametrus ir vertinimus, tačiau vertinant bendrąsias charakteristikas, jis tikrai pirmauja.

Geriausios „Helion 2 XP50“ savybės – tai vaizdo kokybė, platus regėjimo laukas (2,5 karto), funkcija „vaizdas vaizde“ ir galimybė fotografuoti, filmuoti bei bendrinti vaizdo įrašus. Aš taip pat labai vertinu tai, jog įjungus įrenginį, termovizorinį vaizdą galima gauti apytikriai per 4 sekundes – daug greičiau nei su kitais mano iki šiol išbandytais įrenginiais (pagal nurodytus gamyklinius parametrus 2–3 s). Nustačius į rezervinį režimą, jis įsijungia per sekundę.

Pavyzdžiui, tykote šerno. Ant „Blaser R8“ vamzdžio – Pulsar Thermion 2 XP50“; ir rankoje - „Pulsar Helion 2 XP50 PRO.

Jau beveik mėnuo, kai turiu „PRO“, ir jis veikia visiškai nepriekaištingai. Tikiuosi, dar galėsiu jį kurį laiką paturėti iki reiks grąžinti „Pulsar“: tada man jo tikrai labai trūks. Kartą pamačius vaizdo kokybę, nebėra kelio atgal.

Norėjau paminėti tik vieną detalę, kurią reikėtų patobulinti. Tai – dirželis įrenginiui nešioti ant kaklo. Tačiau, pasirodo, jis jau sukurtas ir parduodamas.
„Pulsar“ gaminių puslapį rasite čia: „Pulsar Pro“ serija – „Helion 2 XP50 Pro“.